Ознака: бериша

Одземен пратеничкиот имунитет на Бериша

Албанскиот парламент со 75 гласови „за“, оние на владејачкото мнозинство, на денешната пленарна седница му го одзеде пратеничкиот мандат на поранешниот албански претседател и...

Иранските хакери за нападот на Бериша: Напаѓачот го има во полициските...

Иранските хакери од групата „Татковинска правда” вечерва реагираа со објава на Телеграм, во врска со лицето што денеска на протестот на опозицијата во Тирана...

Албанското МВР контра Бериша: Напаѓачот не е полициски агент

Генералниот директор на албанската државна полиција, Мухамет Румбулаку, ги отфрли обвинувањата на поранешниот премиер Сали Бериша дека 31-годишниот Герти Шеху, кој денеска го удри,...

Бериша најави масовни протести: Рама е полош од Енвер Хоџа, инсталира...

Поранешниот албански претседател и експремиер, Сали Бериша, повика на масовни протести и притоа го спореди владеењето на премиерот Еди Рама со диктаторски режим. Бериша, кого...

Сали Бериша нишани кон Заев, но пука во Еди Рама

Непосредно пред одржувањето на најновата средба на иницијативата „Отворен Балкан“, поранешниот албански претседател и бивш премиер Сали Бериша испрати порака дека по исходот од...

Бериша: Тачи го крева знамето на голема Србија

Поранешниот албански претседател Сали Бериша, упати критика до косовскиот претседател Хашим Тачи заради идејата за размена на територии и порача дека токму „Тачи по...

Бериша: Изјавата на Рама дадена во Пеќ е антиалбанска

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, изјавата на актуелниот албански премиер Еди Рама, дадена во косовскиот град Пеќ, ја смета за антиалбанска. -Изјавата...

Бериша: Со масовни протести ќе го собориме Рама пред изборите

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша, му порача на актуелниот претседател на Владата, Еди Рама дека „ќе биде соборен пред локалните избори...

Давитков: Не сакаме како лани други селекции да одлучуваат за нас

Македонската кошаркарска репрезентација во драматичен натпревар оствари значајна победа на гости кај селекцијата на Косово со 76-73, со што е чекор поблиску до пласман...

Рама и Бериша со најнавредлив речник во албанскиот парламент

Албанското собрание, кое брои 140 народни избраници, познато е по жешките расправи, инциденти, тензични ситуации за чие смирување мора да интервенира обезбедување, па дури...