Ознака: барања

До кога домашните политичари ќе се залажуваат дека Бугарија нема да...

Повеќе експерти во областа на евроинтеграциите немаат никаква дилема дека изјавите на домашните политичари за тоа дека Бугарија немало да испорачува нови барања се...

Чешки министер: Вучиќ бара пат меѓу Истокот и Западот, Скопје е...

Чешкиот министер за европски прашања Мартин Дворжак истакна дека нема причина земјите од Западен Балкан да стравуваат дека пристапот на Украина кон Европската Унија...

Родителите на децата од „Рибникар“ бараат суспензија на директорката, училишниот психолог...

Родителите на учениците од VII/2 одделение од ОУ „Владислав Рибникар“, кои ги претрпеа најтешките последици од трагичното пукање, испратија писмо до Министерството за образование...

Ќе ги искористиме сите механизми за остварување на целите, порачаа од...

Движењето „Студентски отпор“ бара средба со министерот за образование и наука и нивни претставници да бидат вклучени во работните тела кои донесуваат одлуки во...

Едни студенти кријат греалки, други учат под јорган, а по 21...

Не смеат студентите да бидат тие што на свој грб најмногу ќе ја почувствуваат економската, енергетската и здравствената криза ПРИКАЗНИ ОД ЖИВОТОТ - Како е...

Студентите секогаш имаат право да ги кажат своите ставови, рече Ковачевски

Драго ми е што се изнајде заеднички јазик, на задоволство пред се на студентите во однос на студентскиот оброк, но се разговараше и за...

Може ли Македониjа да ѝ ги отвори очите на ЕУ

Во својата суштина, Европската Унија е демократска и антифашистичка творба и не смее да остане нема на отворените изблици на фашизам внатре во самата...

Груби: Нема никакви нови барања од Софија

Нема нови, барања, никакви нови документи и други нови очекувања освен постигнатото во добрососедскиот договор и договорот што министерот за надворешни работи Бујар Османи...

Николоски: Бугарските барања континуирано растат и се прифаќаат поради желбата за...

Откако е ова влада на СДСМ и ДУИ, бугарските барања континуирано растат и тие за жал се прифаќаат од страна на оваа влада, надевајќи...

КСС побара пратениците да го усвојат амандманот за помош на најсиромашните...

Од Конфедерацијита на слободни синдикати на Македонија (КСС) денеска повторно се обратиле до сите пратеници во Собранието со цел, како што соопштија, прифаќање на...