Ознака: атлантик

„Атлантик“: Луѓе ќе умираат поради пренатрупани болници

Многу показатели сугерираат дека следното лето ќе биде радосно и просперитетно и дека луѓето повторно ќе се собираат на отворено и во затворено. Но,...

Три брода и авион трагаат по хрватски капетан и морнари исчезнати...

Во водите на Атлантскиот Океан било забележано нешто налик на сигнална ракета, објавија синоќа во официјално соопштение од префектурата на карипскиот остров Мартиник, пренесува...

Тунберг го преплови Атлантикот на еколошка јахта

Малолетната шведска активистка за борба против климатските промени, Грета Тунберг, за две недели го мина Атлантскиот Океан во јахта со нулта емисија стакленички гасови...

Грета Тунберг ќе плови по Атлантикот за да присуствува на климатски...

Шведската активистка Грета Тунберг (16), која одбива да лета поради влијанието на воздушниот сообраќај врз животната средина, ќе го премине Атлантикот во брод на...

Паркер замина во пензија со многу трофеи од двете страни на...

Францускиот бек има четири титули во НБА со Сан Антонио, по двапати бил најдобар кошаркар на Европа, најефикасен на ЕП и добитник на европскиот...

Иран ќе испрати воени бродови во Атлантикот

Техеран се подготвува во март да распореди воени бродови во Атлантски Океан, во рамките на петмесечната мисија, чија цел е спротивставување на присуството на...

Веслач на пат преку Атлантикот спасен од невреме

Американската крајбрежна стража го спасила Данкан Хачинсон(52), кој во неделата тргна од Њујорк кон Шкотска во обид да го превесла Атлантикот. Ноќта меѓу недела и...