Ознака: Арсенал

Невидената работа зад мајсторијата на Арсенал

Нивоата на страст на Жовер, очигледно, се совпаѓаат со неговите нивоа на стручност. За тренерот на Арсенал се вели дека е водечки специјалист во...

Каков е арсеналот на нуклеарните сили

Светските резерви на нуклеарно оружје и натаму се многу големи, и покрај значителното намалување од крајот на Студената војна, со тоа што девет земји...

Челси, Арсенал и Ливерпул по стапките на Манчестер сити?

ФУДБАЛ Сопствениците на трите англиски клуба ја истражуваат опцијата да додадат клубови во и надвор од Европа во своите портфолија Три англиски фудбалски клуба чии газди...

Арсенал и Тотенхем играа пред рекордни 47.367 гледачи

ФУДБАЛ - СУПЕРЛИГА НА АНГЛИЈА, ЖЕНИ На мечот во женската фудбалска Суперлига на Англија, на дерби-дуелот Арсенал - Тотенхем (4-0) на стадионот „Емирати“, забележена е...

Нови приговори за ВАР

ПРЕМИЕР-ЛИГА Во Арсенал се иритирани од она што тие го сметаат за неконзистентна употреба на мониторот Во почетокот од 2022 година има нови контроверзии во англиската...

Кога ќе загубам, губам на опасен начин

Во новиот документарен филм за неговиот живот и кариера, „Арсен Венгер: Непобедливиот“, кој почнува да се прикажува во кината во Велика Британија, тој вели:...

Воениот арсенал на талибанците наскоро може да стане и нуклеарен

Предупредувања на поранешни американски советници за безбедност Додека светот е во проблеми околу тоа која земја колку и со какво оружје со нуклеарни капацитети располага,...

Обожавам да работам со млади фудбалери и да им давам можност...

Битен е колективниот аспект, како играме заедно и како уживаме во нашиот стил на игра. Младите ја заслужија нашата доверба и покажаа дека треба...

Арсенал победи по 56 дена пауза, Челси загуби третпат во низа...

ФУДБАЛ - ПРЕМИЕР-ЛИГА За Арсенал ова беше прва победа на претходните осум меча, прва во првенството по таа на 1 ноември над Манчестер јунајтед и...

Арсенал со трофеј ја почна новата сезона

Фудбалерите на Арсенал со трофеј ја започнаа новата сезона во Англија. „Топџиите“ 16-ти пат во историјата го освоија Комјунити шилд, англиската верзија на Суперкупот,...