Ознака: арапски земји

Арапските земји апелираа до Советот за безбедност на ОН да побара...

Дваесет и две арапски земји апелираа до Советот за безбедност на ОН да побара итен прекин на огнот во Газа и непречена хуманитарна помош...

Конфликтот на Блискиот Исток може да ескалира во другите арапски земји,...

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер смета дека нападот на Хамас врз Израел кој се слави на улиците на Берлин укажува дека Германија дозволила...

Махмуд Абас ги предупреди другите арапски земји да не ги нормализираат...

Претседателот на Палестинската самоуправа, Махмуд Абас, го осуди договорот за нормализација на односите меѓу Обединетите Арапски Емирати и Израел на заедничката средба на палестинското...

Арапските земји ја разгоруваат исламофобијата?

Во обид да ја оправдаат репресијата над домашното население и да ја задоволат западната публика, некои од арапските и од муслиманските влади и нивните...

„Вашингтон пост“: САД се против обнова на односите на арапските земји...

САД се противат на обидите на некои арапски земји да ги обноват односите со претседателот на Сирија, Башар ал Асад, објави „Вашингтон пост“. Повикувајќи се...