Ознака: апасиев

Левица: Апасиев до ОЈО – Скопје поднесе нова кривична пријава против...

Пратеникот и претседател на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев, во текот на денешниот ден, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе нова кривична пријава,...

Левица: Апасиев и Крмов поднесоа кривична пријава против Талат Џафери поради...

Пратениците на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесоа заедничка кривична пријава против претседателот на...

Скандалот во Собранието бил режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев,...

Случајот во Собрание во кој пратениците од Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев ги фрлаа листовите на кои беа напишани мандатите е дефокус и...

ВИДЕО: Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Пратеникот од Левица, Димитар Апасиев на денешната седница со чевел удираше печати на амандманите и му ги доставуваше на спикерот Мисовски, со цел како...

Апасиев: Нема да има уставни измени

Пратеникот и претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска на Комисијата за уставни прашања изјави дека никогаш нема да има уставни измени, пренесе МИА. -Никогаш нема...

Апасиев: Одбиен е предлогот максимум шест месеци да трае договорот на...

Лидерот на Левица Димитар Апасиев објави дека власта го одбила нивниот предлог за договорите на определено време да траат максимум шест месец. „Окупационата антиработничка власт...

Апасиев: Eдна изборна единица нема да има сѐ додека моќта на...

Левица има најголем легитимитет да зборува за овој предлог-закон, затоа што во историјата на независна Македонија, сме најоштетени политичари од овој изборен модел, со...

Апасиев го тужи Tалат Џафери заради политичка дискриминација, за нераспишување на...

Претседателот на Левица и пратеник во Собранието Димитар Апасиев до Основниот граѓански суд – Скопје, преку неговиот адвокатски тим од правниот сектор на партијата,...

Ковачевски: Излегувањето на ДС не ја нарушува стабилноста на владиното мнозинство,...

Одлуката што ја донесе Демократски сојуз не претставува никакво нарушување на стабилноста на владиното мнозинство, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски кој заедно со министерот...

Премиерот на Апасиев му читаше дефиниција за параноја, лидерот на Левица...

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање од пратеникот Димитар Апасиев му цитираше дефиниција за тоа што е паранонија. Апасиев пак му возврати со цитат од...