Ознака: Андрес Иниеста

Меси го надмина и Касилјас, на ред е Иниеста

Напаѓачот на Барселона има 335 победи во шпанската Ла лига, една повеќе од поранешниот голман на Реал и е пред освојување на 10-та шампионска...

Лионел Меси со 33-ти, рекорден трофеј во својата витрина

Аргентинецот Лионел Меси стана најтрофејниот фудбалер во (пре)богатата историја на Барселона долга 118 години, откако каталонскиот клуб ја совлада Севилја со 2-1 во шпанскиот...

Иниеста објави крај на репрезентативната кариера

Легендарниот шпански фудбалер Андрес Иниеста по поразот од Русија во осминафиналето на Светското првенство, објави дека става крај со настапите во репрезентацијата. Шпанија денеска загуби...

„Франс фудбал“: Извини, Андрес!

Главниот и одговорен уредник на списанието „Франс фудбал“, Паскал Фере, објави текст под наслов „Извини, Андрес!“. Легендарниот фудбалер на Барселона и на шпанската репрезентација, Андрес...