Ознака: Алијансата за Албанците

Мицкоски: Направивме историски чекор со Алијанса и Алтернатива, коалицијата ќе ги...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при посетата во Берово, одговарајќи на новинарско прашање за соработката со Алијанса за Албанците и Алтернатива истакна дека тоа...

ВМРО-ДПМНЕ: Опозицијата се обединува, СДСМ се раситнува

Опозицијата се обединува, а СДСМ се раситнува и ја очекува тежок дебакл, наведува ВМРО-ДПМНЕ по вчерашниот договор за соработка со Алијансата за Албанците и Алтернатива. -...

Таравари најави протестен марш на Алијанса за Албанците и Алтернатива

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбер Таравари, вечерва во гостување на ТВ 24 Вести најави дека заедно со Алтернатива идниот понеделник ќе одржат...

Пред истекот на рокот, Левица до ДИК поднесе 1.982 приговори

До ДИК пристигнаа илјадници нови приговори за сумирање и утврдување на резултатите од гласањето на изборите. Пред истекот на рокот, Левица поднесе 1.982 приговори. -...

Алијансата за Албанците бара бесплатно тестирање за печалбарите

Пандемската состојба се влошува и очигледно е дека излегува од контрола. Владата докажува неспособност и ги оптеретува животите на граѓаните во секоја област од...

Алијансата за Албанците бара разрешување на Мизрахи за кршење на законот

Алијансата за Албанците бара разрешување на техничката министерка за труд и социјална плитика, Рашела Мизрахи, за, како што велат од партијата, кршење на законот...

Алијанса за Албанците ќе испрати понуда за коалицирање со БЕСА и...

Алијансата за Албанците писмено ќе се обрати до БЕСА и Алтернатива за идно коалицирање на предвремените избори. Од нив ќе чекаат одговор во рок...