Ознака: албански парламент

ВИДЕО: Чадни бомби и физички пресметки во албанскиот парламент, нацрт-буџетот усвоен...

Во тензична ситуација, во која не изостанаа ниту физички напади, чадни бомби и со бројно присуство на припадниците на Националната гарда, денешната пленарна седница...

Албанскиот парламент гласаше против усвојување резолуција за признавање на геноцидот во...

Парламентот на Албанија одби да усвои резолуција за признавање на геноцидот во Сребреница. Вкупно 51 парламентарец гласаа против резолуцијата, а само 15 „за“. – Албанија...

Македонец влегува во албанскиот парламент

Васил Стерјовски, генерален секретар на единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), ќе биде пратеник во албанскиот парламент. - По известувањето...

Тензично на протестите пред албанскиот Парламент

Повторно е тензично пред албанскиот Парламент, каде е во тек пленарна седница, а надвор протестираат приврзаници на обединетата албанска опозиција и незадоволни граѓани. Демонстрантите се...

Тензично пред албанскиот Парламент

Тензично е пред албанскиот Парламент во кој се одржува пленарна седница, а пред него илјадници граѓани повторно излегоа на протест организиран од обединетата албанска...

Во албанскиот парламент пратеник истури боја врз Еди Рама (фото)

Пратеникот од редовите на опозициската Демократска партија, Еди Палока, кој воедно и партиски потпретседател, денеска предизвика инцидент во албанскиот парламент, истурајќи боја врз премиерот...