Ознака: Азот

Русија се налути на Турција поради ослободувањето и враќањето на командантите...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски се врати од посетата на Турција и со себе донесе пет поранешни команданти на Азов од Мариупол, и покрај договорот...

Уште само фабриката „Азот“ им одолева на руските сили во Северодонецк

Руските сили навлегоа во индустриската зона на тешко опколениот украински град Северодонецк, изјави гувернерот на Луганск, Сергеј Хајдај, додека беснеат борбите во источна Украина. Според...

Изгаснат големиот шумски пожар во реонот на Азот

Попладнево во 15 часот целосно е изгаснат големиот шумски пожар во реонот на Азот, над селата Богомила, Мокрени и Габровник кој беснееше неколку дена...

Азот станува вело-центар на Македонија

Изминатиов викенд во организација на ЗГ „Велес Бајкинг“ по 4-ти пат се одржа Аудор фестивалот „Азот 2018 мтб Предизвик“. Централни активности како и изминатите години...

„Аутдор-фестивал“ во најзелениот предел Азот

Од 25 до 27 мај во селото Богомила, општина Чашка, четврти пат се одржува велосипедски офроуд-настан, кој поради проширувањето на активностите оваа година прерасна...