Ознака: аек

АЕК: Недостиг на пазарна конкуренција во мобилната телефонија, влезот ограничен

Агенцијата за електронски комуникации - АЕК констатира недостиг на пазарна конкуренција во мобилната телефонија во најновата анализа на релевантиот пазар за завршување повик во...

Високи сметки, квалитет на интернет, најчести причини за жалби до АЕК...

До Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) во текот на годинава доставени се 386 барања за решавање спор за услуги што е на исто ниво...

Уапсените навивачи во Атина ќе одговараат и за убиство со умисла,...

За четири кривични и седум прекршочни дела, меѓу кои и за убиство со умисла и за криминална организација, кривично ќе се гонат уапсените 104...

Мечот АЕК – Динамо З. одложен поради убиство на грчки навивач

Како што е познато, УЕФА претходно им забрани на навивачите на загрепскиот клуб да одат во Грција, но тие сепак се појавија во Атина! ФУДБАЛ...

Уапсените за инцидентит пред стадионот на АЕК и убиството на навивачот...

На пристаништето во Игуменица синоќа биле уапсени уште петмина хрватски државјани под сомнение дека учествувале во инцидентите пред стадионот на АЕК во понеделникот вечерта,...

Сменети седуммина одговорни во грчката полиција, откако беше убиен навивач на...

Во однос на преминувањето на грчката граница на навивачите на Динамо Загреб, нивното патување во Грција и нивното пристигнување на местото на инцидентите, нема...

До АЕК најчесто се жалат на високи сметки и на квалитетот...

До Агенцијата за електронски комуникации најчесто пристигнуваат приговори за високи сметки или за квалитетот на услугите, а 50 проценти имаат позитивен исход. На сметка...

Во АЕК годинава стасале 256 жалби – најмногу за незадоволството за...

До Агенција за електронски комуникации (АЕК) годинава пристигнале 256 барања за решавање на спорови од кои 74 отсто се веќе решени со што првичниот...

АЕК ги додели одобренијата за 5Г мрежата

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) денеска на „Македонски Телеком“ и „А1 Македонија“ им ги додели одобренија за петтата мобилна генерација 5Г, со што станавме...

Антикорупциска: Незаконски доделени грантови на трговско друштво, чиј сопственик е вработен...

По доставена анонимна пријава до Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК), оформен е предмет за постоење незаконитост при доделување средства на грант на...