Ознака: автопат Охрид-Кичево

Се запали автобус на патот Охрид- Кичево, сообраќајот е во прекин

Од засега непознати причини се запали автобус на патот Охрид – Кичево. Возачот навремено се евакуирал, а патници во него – немало. Неофицијално, пожарот започнал...

Сугарески најави отворање на автопатот Кичево-Охрид до јуни 2021 година

Денес во обиколка на автопатот Кичево-Охрид и на средба со граѓаните на Кичево беше министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, директорката на Управата...