Торнадо синоќа во доцните часови го погоди Ел Рено во Оклахома, пренесе „Фокс Њуз“.

Локалната телевизија јавува дека торнадото срамнило со земја цел хотел и дека има жртви. Спасувачки екипи веднаш почнале со акција за спасување луѓе заробени под урнатините.

Портпаролот на локалната полиција рекол дека загинале поголем број луѓе и дека во тек е извлекување жртви од урнатините. Како што се наведува, има и голем број исчезнати