Утрово се слушнале истрели на Терминал 2 на меѓународниот аеродром во Мексико Сити, јавуваат локалните медиуми.

Извештаите велат дека две или три лица се повредени, пренесе „Ројтерс“.

Шефот на полицијата објави дека е уапсено едно сомнително лице.