Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 13 до 25 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 23 степени.