Фото: МИА

Емотивна порака на братот на починатиот ракометар на Бутел

Борис Тот, со емотивна порака се прости од неговиот брат Денис Тот кој денес почина на клиниките во Скопје.

Хрватскиот ракометар и член на Бутел почина на 27-годишна возраст под сé уште неразјаснети околности.

– Прерано нѐ напушти, драг мој почивај во мир. Ништо нема да биде исто без тебе – напиша на Борис Тот на Фејсбук.

Сочувство до семејството по повод смртта на Денис Хот изразуваат голем број македонски, хрватски, како и клубови и ракометари од целиот регион.