Вчера околу 17:15 часот на регионалниот пат Тетово – Jажинце, во близина на тетовско Џепчиште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ј.Х.(40) од село Џепчиште, поради постоење основи на сомнение дека извршил повеќе кражби и оштетувања во реонот на Теарце.

Против Ј.Х. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира полицијата.