Скопјанец на возраст од 26 години доцна синоќа во полиција пријавил дека на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од едно лице.

Според пријавата, другите лица што биле со напаѓачот снимале со мобилен телефон.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.