Педесетгодишен кумановец бил пронајден мртов во специјално возило за транспорт на дефектни возила во попладневните часови на 28 февруари.

Во моментот кога било порнајдено безживотното тело, возилото марка „ивеко“ со кумановска регистрација било лоцирано во близина на местото викано Врапчишка петља во Гостивар.

Од страна на јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица во Гостивар бил извршен увид на местото на настанот.

По наредба на јавниот обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.