Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно западен ветер, информира УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 12 степени.