Личната суета и его „го туркаат“ ракометот во ранг со одбојката

Иако е неблагодарно после војна генерали да изигруваме, во ситуација кога знаеме дека нивните пивоти и дузина разигрувачи на бековските позиции се најквалитетниот дел...

Ливерпул силно ја оспори ренесансата на Јунајтед, историското понижување на ривалот...

Ливерпул му го нанесе на лутиот ривал Манчестер јунајтед најтешкиот пораз во англиската фудбалска Премиер-лига (основана во 1992 година), совладувајќи го со 7-0 во...

Не можам веќе да навивам за Партизан по говорот на омраза...

Навредливото однесување на навивачите на белградскиот клуб наиде на осуда Навивачката група „Гробари“ истакна транспарент со пораката „Група со српско име слави бугарски војник, мора...

Многу емоции по „Австралија опен“: За Ноле ова е најголемиот триумф...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ победнички се врати во Мелбурн и по 10-ти пат го освои „Австралија опен“, со што стигна до 22-та Грен слем...

Прва победа за македонската репрезентација на СП во ракомет

Македонската ракометна репрезентација со победа ги почна настапите во Президент купот.на Светското првенство 2023. Попладнево во Плоцк совладан е Алжир со 40:25. Ова беше прв...

Македонската репрезентација поразена од Холандија на Светското ракометно првенство

Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз на Светското првенство во Полска и Шведска. Вечерва во Краков, избраниците на селекторот Кирил Лазаров загуби од...

ФОТОГАЛЕРИЈА – Мечот на ѕвездите на македонскиот ракомет го добија репрезентативците

Ракометната федерација на Македонија приреди ракометен спектакл во СЦ „Борис Трајковски“. Новата спортска година почна со натпревар во кој се соочија оние кои ја...

Македонците се надигруваа со Пеле: Сите го подзагледувавме, беше коректен во...

Играњето против кралот на фудбалот, Едсон Арантес до Насименто Пеле, претставуваше незаборавно искуство за Методија Спасовски и Кирил Дојчиновски, кои беа први македонски фудбалери...

Почина легендарниот фудбалер Пеле

Почина легендарниот фудбалер, трикратниот светски шампион Пеле, пренесе вечерва „АП“. Од неодамна поранешниот фудбалер на бразилската репрезентација се наоѓа во болница по влошена здравствена состојба. Пеле...

Аргентина е фудбалски светски првак, а Меси стигна до долго посакуваниот...

Аргентина по третпат стана светски шампион откако во спектакуларното финале на Мундијалот во Катар ја совлада Франција по подоброто изведување пенали. За Аргентина, која го...