Ознака: влез во Влада

Кренар Лога, Фатмир Меџити и Азир Алиу од АА и Каја...

Премиерот Димитар Ковачевски достави до Собранието предлог за реконструкција на Владата, за четворица министри и пет заменици министри, откако вчера ги заокружи преговорите за...

Таравари oдбра пет директорски и две министерски места, до утре ќе...

Пет директорски и две министерски места се извесни дека ќе припаднат на кадри од Алијанса за Албанците, откако на тоа се согласиле претседателот на...

Сѐ уште траат разговорите за проширување на владината коалиција, кое опозицијата...

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса...

За влез во Владата преговараме за ресорите правда и здравство, тврдат...

Министерството за правда останува еден од ресорите што целиме да ги раководиме, заедно со Министерството за здравство, информираат за МИА извори од Алијансата за...

Тупанчевски не негира дека ќе биде сменeт: Беше лиферувано дека министерството...

Министерот за правда, Никола Тупанчески не е загрижен доколку го сменат од функцијата, ниту негира дека тоа ќе се случи со влезот на Алијанса...

Во најголем процент сме усогласени со Алијанса за Албанците, не разговаравме...

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД,...

Постојат шанси за влез на Алијансата за Албанците во Владата, соопшти...

Постојат шанси за влез на Алијансата за Албанците во Владата, но тоа ќе зависи и од политичкиот договор, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. – Алијанса...