Ознака: Ванковска

Ванковска: Авангардата гласаше за нас, изгледа на народот му понудив визија...

Билјана Ванковска, претседателски кандидат поддржана од Левица на вечерашната прес-конференција истакна дека авангардата гласала за нив и посочи дека она што била нивна задача...

Ванковска: Однапред прогласување на трката за готова го сметам за преурането

Кандидатот за претседател на државата предложен од Левица, Билјана Ванковска вечерва пред партијата да излезе со индикации за тоа како се движат резултатите од...

Oва е политичка битка во која со чинот на гласање ја...

Кандидатката за претседател на државата поддржана од партијата Левица, Билјана Ванковска, гласаше на избирачко место во ОУ „Јан Амос Коменски“ во Скопје. По гласањето изјави...

Завршен митинг на Ванковска: Ние сме единствени кои сме антиестаблишмент

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска денес во Скопје го одржа завршниот митинг од претседателската кампања. На митингот освен Ванковска се обратија и Димитар...

Ванковска: Ќе бидам претседател на сите граѓани, на сите сиромашни, обесправени,...

Кандидатката за претседател на Левица, Билјана Ванковска, кампањата за претседател, под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата“, ја почна од Струмица. Таа од вечерашниот...

Договорот со Бугарија може да се раскине со обична нота, вели...

Ако постои политичка волја, со обична нота се известува дека тоа не значи непријателство кон соседната држава, туку преиспитување на позициите - посочи професорката...

Професорката Билјана Ванковска претседателски кандидат на Левица

Професорката Билјана Ванковска ќе биде кандидат на партијата Левица за претседателските избори. Ова го соопшти претседателот на Левица, Димитар Апасиев, кој истакна дека го имаат...