Ознака: Вања Ѓорчевска

Кривичен во целост го прифати обвинителниот акт за убиството на Вања...

Основен кривичен суд Скопје денеска преку соопштение информира дека се одбиени како неосновани приговорите на одбраната на обвинетите за случајот со убиството на 14-годишната...

Поднесен обвинителен акт против четири лица во врска со убиствата на...

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против четири лица во врска со убиствата на Вања Ѓорчевска и...

Таткото на Вања пак го обжали притворот: Сакам да знам што...

Врховниот суд денеска одржа јавна седница по жалбата на осомничениот Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска, против решението на Апелацискиот суд Скопје за...

Врховен задутре ќе одржи јавна седница по жалбата на таткото на...

Врховниот суд в четврток ќе одржи јавна седница по изјавената жалба на осомничениот Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска, против решението на Апелацискиот...

Поделен сум на два света, важно ми е да дојде до...

Не е приложен ниту еден доказ дека постои минималниот стандард за продолжување на мерката притвор, вели одбраната Во Врховниот суд денеска се одржа јавна седница...

Внатрешна контрола утврди дека истрагата за Вања и Панче е навремена...

Извештајот на внатрешна контрола при МВР утврди дека македонската полиција постапила навремено и согласно процедурите при истрагата за убиствата на Вања Ѓорчевска и на...

МВР: Нема основи за дисциплинска постапка против полициски службеници за истрагата...

Не постојат основи за покренување на дисциплинска постапка против полициски службеници од Скопје и Велес во врска со истрагата за двојното убиство на П.Ж....

Доказите за убиството на Вања се обезбедени, чекаме екстрадиција на Палевски,...

Државниот обвинител Љупчо Коцевски вели дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството на Вања Ѓорчевска немал видено. Тој изрази надеж дека...

Апелација го одби барањето за ослободување на таткото на Вања Ѓорчевска...

Апелациониот суд Скопје го одби барањето на одбраната на Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-годишна Вања, да му се укине мерката притвор. Според Судот,...

Таткото на Вања Ѓорчевска побара да му се укине притворот, Фетаи...

Во Апелациониот суд во Скопје денеска се одржа јавна седница по барањето на одбраната на Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-годишна Вања Ѓорчевска, да...