Ознака: „Ту-22М3“

Украина тврди дека соборила руски бомбардер „Ту-22М3“, Русите велат дека се...

Командата на украинските воздухопловни сили соопшти дека собориле руски бомбардер „Ту-22М3“. Во соопштението се наведува дека руската армија во текот на ноќта ја нападнала територијата...