Ознака: Тот

Апелација за потврди пресудата за случајот Тот

Апелација ги потврди казните на сите осудени за убиството на Денис Тот. Првообвинетиот Анџело Ѓорѓиевски ќе треба да издржи 18 години. Второобвинетата Клементина Лефковска...

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот продолжува на 26...

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред ноќен клуб во Градскиот парк во Скопје, продолжува на 26...

МВР добива информација откако ракометарот Тот се наоѓа на Клиника, претходно...

Министерството за внатрешни работи добива информација откако ракометарот Даниел Тот се наоѓа на Клиничкиот центар, а претходно нема никаква пријава за нарушен јавен ред...

Меѓународна потерница за Анџело Ѓорѓиевски, првоосомничен за убиството на ракометарот Денис...

Министерството за внатрешни работи објави меѓународна потерница по лицето Анџело Ѓорѓиевски, роден на 13 јануари 1994 година во Скопје, каде и живее на улица...