Ознака: тим за санкции

Таравари: Американскиот тим за санкции ќе ја раздвижи борбата со корупцијата

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со...