Ознака: стратешки вежби

Русија почна стратешки воени вежби со ракетниот систем „Јарс“

 Руските стратешки ракетни сили почнаа планирани вежби во кои се вклучени мобилните нуклеарни интерконтинентални балистички ракетни системи „Јарс“, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.  -...