Ознака: штипска болница

Тринаесетмесечното дете со морбили е на домашно лекување, се испитува како...

Тринаесетмесечното дете од Свети Николе, кое е заразено со вирусот морбили, е во добра здравствена состојба и по поминати пет дена на Инфективното одделение,...

Во штипската модуларна болница украдени 20 до 30 метри бакарни цевки

Украдени се бакарни цевки во должина од 20 до 30 метри во модуларната болница, во кругот на Клиничка болница-Штип. Кражбата се случила пред неколку...

Обвинителството оформи предмет за смртта на пациентот од Берово, наредена е...

Во Основното јавно обвинителство – Штип оформен е предмет со цел да се утврдат причините за смртта на пациентот од Берово кој бил третиран...