Ознака: селење

Следува Силверстон, брза патека со долги прави делови и брзи свиоци

ФОРМУЛА 1 Формула 1 се сели од Спилберг во Силверстон за утрешната трка (16 часот) за големата награда на Велика Британија, на патеката долга 5,891...

Поради преселба во странство: Последните две учебни години од училиште во...

Ве текот на оваа и на претходната учебна година од кумановските основни училишта се отпишале 319 ученици поради преселба во странство, а тоа, поради...