Ознака: Самит на ЕУ – Западен Балкан

Вучиќ: За санкции кон Русија ќе ги прашам луѓето, Парламентот и...

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, на прес-конференција во Тирана изјави дека на Самитот ЕУ-Западен Балкан најмногу се зборувало за енергетиката и за воведување санкции против...

Срамна e реакцијата на ЕУ, Србија нема да учествува на Самитот...

По ваквата срамна изјава на ЕУ, само уште една во низа, Србија веќе нема никаква потреба да учествува на самити за Западен Балкан. ЕУ...