Ознака: Русуја

Москва тврди дека нуклеарната централа Запорожје останува под руска контрола

Нуклеарната централа Запорожје останува под руска контрола, објави управата на окупираниот руски град Енерходар откако висок украински функционер сугерираше дека руските сили се подготвуваат...