Ознака: решавање на кофликт

Испраќањето тенкови не придонесува за решавање на украинскиот конфликт, истакна Ердоган

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот. - Не можам да кажам дека верувам...