Ознака: приватни автобуси

Протест на приватните автобуски превозници утре пред ЈСП во Скопје

Дел од приватните автобуски превозници од Скопје најавуваат протест за утре од девет часот пред седиштето на ЈСП „Скопје“ во населбата Автокоманда. Исен Халили од...

Приватните превозници ги канат граѓаните да ги посетат нивните автобуси на...

Приватните автобуски превозници попладнево за МИА информираа дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден“ пред Градот Скопје. – Секој што сака да го...

Протестите на приватните превозници во Скопје имаат политичка заднина, вели Пенов

Министерот за локална самоуправа, Ристо Пенов, вечерва изјави дека „протестите на приватните автобуски превозници во Скопје имаат политичка позадина, но Владата сепак мора да...

Приватните автобуси на линиите 9, 12, 22, 23 и 45 нема да возат...

Нема договор помеѓу приватниот градски автобуски превозник „Слобода превоз“ и Град Скопје. Директорот на претпријатието, Ленин Јовановски, најави дека автобусите на линиите кои не...

Ќе остане ли Скопје без приватни автобуси: Метежи и незадоволство по...

Метежи на автобуските станици низ Чаир и Новоселски пат и незадоволство меѓу граѓаните создаде отстуството на приватните автобуси на линиите 19 и 22, откако...