Ознака: премиерка на Бугарија

Еврокомесарката Марија Габриел, Борисов ја номинираше за нов премиер на Бугарија

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, утринава ја номинираше еврокомесарката Марија Габриел за кандидат на неговата политичка партија за следен премиер на Бугарија, потврдувајќи ги...