Ознака: подземни тунели

ИД: Заробени оперативци на Хамас ги открија локациите на подземните тунели

Разузнавањето на израелските одбранбени сили (ИДФ) соопшти дека испрашувало околу 500 Палестинци, вклучително и околу 300 оперативци од Хамас, Исламски џихад и други групи,...