Ознака: плуќање

ВИДЕО – Хаос во бугарското собрание: Пратеници се плукаа и тепаа

Во тензична атмосферата утринава работеше бугарското Народно собрание, јавуваат бугарските медиуми. Во пленарната сала дошло до судир и физичка пресметка меѓу пратениците на Преродба...