Ознака: нуркаќки брод

Шведска со нуркачки брод ќе го испита истекувањето на гас од...

Шведска денеска испрати нуркачки брод на местото на минатонеделната експлозија на гасоводите Северен тек 1 и 2 во Балтичкото Море за да го истражи...