Ознака: нуклеарен напад

Зеленски: Путин знае дека нема да остане жив по руски нуклеарен...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека е „тешко да се каже“ дали ризикот од руска употреба на нуклеарно оружје е зголемен по последните...