Ознака: Нетајнјаху

Нетанјаху: Израел ќе направи се за да се одбрани од Иран

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека дипломатијата не успеала да го спречи Техеран да развие нуклеарни капацитети и дека неговата земја ќе направи...