Ознака: ненамерна грешка

Забранетото македонско знаме на Австралија опен било ненамерна грешка, соопшти МНР

По објавувањето на веста дека државното знаме на Македонија се најде во групата на „забранетите” знамиња на тенискиот гранслем-турнир Австралија опен, меѓу кои се...