Ознака: Мундијалот

Мундијалот низ бројки

Светската фудбалска федерација (ФИФА), по објавувањето на составите на 32-те репрезентации што ќе играат на Светското првенство во Австралија и во Нов Зеланд, објави...

Македонија тргнува кон Мундијалот

Македонија и Италија денеска почнуваат со подготовки за меѓусебниот полуфинален меч в четврток од плејофот за пласман на СП 2022. „Не одиме таму на...