Ознака: Мирослав Ќиро Блажевиќ

Почина легендарниот фудбалскиот тренер и поранешен селектор на хрватската репрезентација Мирослав...

Легендарниот фудбалски тренер и поранешен селектор на хрватската фудбалска репрезентација Мирослав Ќиро Блажевиќ почина денеска во Загреб на 88-годишна возраст, по долго и тешко...