Ознака: „Лауреус

Награди „лауреус“ за Томпсон-Хера, Ферстапен, Брејди…

Спринт-сензацијата Томпсон-Хера постигна историски „дабл дабл“ на ЛОИ во Токио и стана првата жена во историјата што успешно ги одбранила титулите во трките на...

Ѓоковиќ, Верстапен, Барти и Ледецки меѓу номинираните за „Лауреус“

„Лауреус“, глобалното спортско движење кое ги слави најголемите светски спортисти, ги објави номинациите за спортски награди за изминатата година. Номинираните за 2022 година беа избрани...