Ознака: ЛАРНАКА

Заборски и Белистојаноски освоија бронзи

На овој престижен турнир настапија вкупно 914 каратисти од 76 држави КАРАТЕ - СЕРИЈА 1 ВО ЛАРНАКА Македонските каратисти Матеј Белистојаноски (категорија до 60 кг), член...

Трајковски и Стојановиќ ја продолжија низата медали

Двајцата освоија бронзени медали на годинашното младинско ЕП, претходно сребрени лани на младинското СП, а Трајковски во јануари годинава во Атина се закити со...

Македонија со 36 претставници ќе атакува на медали

Репрезентацијата е комплетна и застапена во сите категории. Како селектор на кадетите очекувам барем еден медал, вели селекторот Ристески КАРАТЕ - ЕП ЗА КАДЕТИ И...