Ознака: Ковачевски – Макрон

На патот кон ЕУ, Македонија ќе продолжи да има силна и...

Претседателот на Владата на Македонија, Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон, на која, како што информираат од...