Ознака: Коњановски

СДСМ: Градоначалникот Тони Коњановски да престане да ги лаже битолчани

Во врска со изјавата на градоначалникот на Битола, Тони Коњановски дека со усвојувањето на ребалансот Битола зголемен за 116.000.000 денари, кој сигурно нема да...

Откако беа разрешени членовите на управните тела на јавните претпријатија во...

За вчерашните случувања во Советот на Битола и ново создаденото мнозинство од партиите на СДСМ, Поинаку и Левица, како и донесената одлука за разрешување...

Фејсбук-кавга меѓу градоначалникот Коњановски и Илиевска, претседателката на Советот на Битола

Политичката криза меѓу градоначалникот на Битола, Тони Коњановски и претседателката на Советот, Габриела Илиевска продолжува. Денеска градоначалникот Тони Коњановски на Фејсбук повика на итно...

Градоначалникот на Битола на економски форум за паметни градови во Прага

Урбаната мобилност, како и управувањето со отпад и води, се главните области на форумот за градоначалниците од Западен Балкан кој се одржува во Прага,...

Американската амбасадорка Брнз во посета на Битола

Денеска во работна посета на Битола беше американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мери Брнз, која оствари средба со градоначалникот Тони Коњановски. Коњановски и Брнз разговараа...

Средба на градоначалникот Коњановски со амбасадорот на Кина, Џанг Ѕуо

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денеска во својот кабинет оствари работна средба со Амбасадорот на Кина, н.е. Џанг Ѕуо и претставници од Амбасадата...

Амбасадорот на Турција ја посети Битола

Амбасадорот на Република Турција, Хасан Мехмет Секизќок, денес ја посети општина Битола, и оствари средба со градоначалникот Тони Коњановски. На средбата се разговараше за повеќе...