Ознака: количеството

Кој сака да го измами апаратчето за алкотестирање на возачите

Многумина од возачите што управуваат возило во алкохолизирана состојба, пред да седнат зад воланот, џвакаат гуми за џвакање со надеж дека на тој начин...

Кечап, сенф и мајонез – да, ама приготвени дома

Здрава храна Сосовите што се служат со храната, според нутриционистката Сигне Сванфелд, може да имаат корисен ефект врз физичкото и менталното здравје. Според неа, кечапот,...