Ознака: КНВБ

Се предлагаат правила за фудбалот од кошарката, ракометот, хокејот, ватерполото…

Ван дер Зи, директорот за аматерски фудбал во КНВБ, се надева дека промените ќе ја направат играта „побрза, поспортска, пофер и поатрактивна“ Холандскиот фудбал ќе...