Ознака: Казна 1.2 милијарди евра

Политико: ЕУ ја казни Мета со рекордни 1,2 милијарди евра

Американскиот технолошки гигант Мета доби рекордна казна од 1,2 милијарди евра поради непочитување на правилата за приватност на ЕУ, јави „Политико“. Ирската Комисија за заштита...